Jak założyć fanpage na Facebooku

Jak założyć fanpage na FB - social media, media społecznościowe, obsługa Facebooka, fanpage, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Uprzedzę Twoje pytanie – tak, musisz założyć fanpage, jeśli chcesz prowadzić jakiekolwiek działania promocyjne na Facebooku. Regulamin serwisu jasno mówi, że wszelkie praktyki mające na celu zarabianie pieniędzy są na profilu prywatnym zabronione. A firmę czy markę zakładasz po to, by zarabiać, prawda? Czyli bez fanpage się nie obejdzie.

Jego stworzenie jest w pełni darmowe. Wymaga jednak uprzedniego posiadania osobistego profilu. Nie musisz go oczywiście używać, jeśli nie chcesz, ale powstać musi.

Zaczynamy?

Jak założyć fanpage na Facebooku

Aktualnie istnieją dwa miejscach, w których możesz założyć swój pierwszy fanpage: na ekranie logowania bądź w górnym pasku widocznym po wejściu na portal.

Jak założyć fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu Jak założyć fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Twoim pierwszym krokiem będzie po prostu kliknięcie w ten przycisk. Proste, co?

Krok 2. Wybierz kategorię strony [Jak założyć fanpage na Facebooku]

Następnie musisz zdecydować, czego będzie dotyczył Twój fanpage. Produkty, usługi i typowe firmy warto przyporządkować do kategorii „Firma lub marka”, a jeśli np. prowadzisz tylko blog, jesteś artystką, rękodzielnikiem i fanpage ma być dla Ciebie miejscem do dzielenia się pasją i budowania wokół niej społeczności – lepszym wyborem będzie „Społeczność lub osoba publiczna”.

Utwórz stronę - Facebook, social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Krok 3. Wybierz nazwę i podkategorię [Jak założyć fanpage na Facebooku]

Po kliknięciu na wybraną kategorię strony, zobaczysz pole do wpisania nazwy Twojego fanpage oraz podkategorię.

Nazwa fanpage, tak jak nazwa całej Twojej firmy lub marki, to temat-rzeka. Podpowiem Ci więc tylko, że:

  1. Twoja obecność w świadomości odbiorców powinna być spójna,
  2. kropki, myślniki, podkreślniki i inne dziwne znaczki w nazwie fanpage utrudnią zapamiętanie oraz wyszukiwanie Twojej strony i jeśli nie są bardzo mocno uzasadnione (np. nazwą firmy), to po prostu ich nie wykorzystuj
  3. nazwę zmienisz bez problemu tylko do momentu, w którym liczba Twoich fanów nie przekroczy 200 osób – potem zaczynają się schody

Dla przykładu, mój fanpage na Facebooku nazywa się po prostu Kobieca Strona Biznesu.

Wybierz kategorię - Facebook social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu Wybierz kategorię - Facebook, social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Wpisując szczegółową kategorię, podaj jedno albo dwa słowa kluczowe, a Facebook zaproponuje Ci odpowiednie warianty do wyboru. Wpisz np. blog, sklep, firma, agencja, usługi i zobacz, która z sugerowanych opcji najlepiej odpowiada Twojej działalności.

W przypadku niektórych podkategorii Facebook poprosi Cię na tym etapie o podanie adresu oraz, opcjonalnie, numeru telefonu. Jeżeli nie chcesz wyświetlać swojego adresu na fanpage, zaznacz odpowiedni kwadracik.

Gdy wszystko gotowe, naciśnij „Kontynuuj”.

Jak założyć fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Krok 4. Uzupełnij profil [Jak założyć fanpage na Facebooku]

Twój fanpage jest już właściwie gotowy! Na tym etapie możesz dodać zdjęcie profilowe (w formacie kwadratowym, optymalnie wielkości 900×900 pikseli) oraz zdjęcie w tle (najlepiej w rozmiarze 1920 x 730 pikseli). Możesz uzupełnić je również później.

Następnie przechodzisz już do strony, na której możesz dodać jej krótki opis, a w zakładce „Informacje” znajdującej się w panelu po lewej stronie – bardziej szczegółowe dane. U mnie, jak widzisz na zdjęciu poniżej, zostały już częściowo uzupełnione, ale wciąż było sporo do zrobienia.

Zdjęcie profilowe fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu Opis fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu Informacje fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Krok 5. Przejrzyj ustawienia [Jak założyć fanpage na Facebooku]

W zakładce „Ustawienia” dostępnej w górnym pasku z prawej strony czeka na Ciebie cała masa różnych opcji. Przejrzyj zwłaszcza ustawienia ogóle, informacje czy szablony i karty, gdzie możesz zdecydować, jakie podstrony będzie zawierał Twój fanpage.

Fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Zrobione! Teraz pora zacząć publikować ciekawe, wartościowe treści i promować swoją markę wśród szerszego grona odbiorców. Chcesz wiedzieć o czym pisać na fanpage? Jak przygotowywać własne grafiki? Jak ustawić reklamy? Polub Kobiecą Stronę Biznesu na Facebooku i nie przegap kolejnych artykułów.

Udostępnij:

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się na listę zainteresowanych workbookiem "Stwórz strategię kobiecej marki"

i odbierz prezent

Poznajmy się!

Cześć! Nazywam się Karolina Kołodziejczyk i pomagam kobietom budować marki, z których będą dumne. Uczę je, jak stworzyć (i wdrożyć!) taką strategię marki i komunikacji, która będzie spójna z nimi i skuteczna.

Zamów "Mały planer wielkiej marki"
mały planer wielkiej marki - planowanie biznesu, realizacja celów, budowanie marki - kobieca strona biznesu